KATALOG NEDİR?

Katalog basımı bildiğiniz gibi baskı ve fiyatları açısından ve de ayrıca ucuz ve örnekleriyle görsel olan firmaların en önemli reklam ürünüdür. Bu ürün yardımı ile firmaların ürünleri kolayca tanıtılabilir. Ayrıca katalog içerisindeki dizayn yardımı ile ürün tanıtımları daha kolay olmaktadır. Bu anlamda her firmanın mutlaka kullandığı bir katalogu vardır.

 

Turkey Ajans kurulduğu tarihten bugüne kadar tüm ürünlerinde kalite esaslı olarak çalışmaktadır. Tasarım konusu piyasadaki her ürün için önem taşır. Çünkü kullanılan ürünler, cazip geldiği takdirde tercih edilir. Tasarımın sırrı da buradadır. Tasarım hizmeti firmalar için çok önemlidir. Her firma kullandığı ürünlerde kendi firma tarzını yansıtmak isteyecektir. Katalogların tasarımı konusunda da ayrıca bir özen gösterilmesi gerekir. Çünkü bu ürün zaten tanıtım amacı ile kullanılır. Bu anlamda bu ürün firmayı yansıtması gereken bir üründür.Turkey Ajans olarak sizler için her zaman kalite odaklı bir hizmet anlayışında olduk. Bu sayede sizlerin taleplerine tam olarak cevap verebilme mutluluğunu yaşadık. Ürünlerimizde her zaman için öncelikle sizlerin istekleri doğrultusunda karar verdik. Sizlerin istekleri ile profesyonel ekibimizin birleşimi ile başarılı çalışmalar ortaya çıkardık. Sizler de kullandığınız katalog ürünü için sizi yansıtmasının önemli olduğunu ve farkınızı yansıtması gerektiğini düşünüyorsanız, Turkey Ajans olarak sizlere hizmet etmekten mutluluk duyarız. Katalog ürünü firmanızın tanıtımında çok özel yeri olan bir üründür. Bunun sebebi de tüm müşterilerinizin bu ürün aracılığı ile firmanız hakkında bir fikir sahibi olmasından kaynaklanmaktadır. Bu ürünün görünümü firmanızın imajı olacaktır. Bu neden ile de ürünün tasarımı mutlaka firmanızı yansıtmalıdır. Firma olarak sizlere bu konuda kaliteli olarak hizmet sunuyoruz. İstekleriniz doğrultusunda, firmanızın imajına yakışır bir çalışma ile tasarım hizmeti sunuyoruz. Sizler de bu konuda kaliteli ve hızlı bir hizmet almak istiyorsanız, firma olarak sizlere bu konuda hizmet vermekten mutluluk duyarız.

 

Turkey Ajans olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerde her zaman için kalite odaklı olarak hizmet verdik. Günümüzde bu kaliteli hizmetlerimiz sayesinde piyasada olumlu bir imaj sergilemekteyiz. Kataloglarınızda sizleri yansıtan tasarımlar görmek istiyorsanız, firmamız sizlerin istekleri doğrultusunda profesyonel ekibimiz ile hizmet vermektedir.

Katalog Basımı

Markanıza ait ürünlerin vitrini sayılabilecek kataloglar tasarımından içeriğine, baskı kalitesinden baskı kağıt seçimine kadar çok titiz bir ürün olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ürünlerin yada firmaların, ürünlerini veya hizmetlerini görsel ve metinlerle detaylandırarak anlattığı kataloglar, pazarlamanın en önemli aşamalarından biri olarak gösterilmektedir. Ürünü tüketiciye ulaştıran bu yayınlar estetik değeri yüksek ve kaliteli baskıya sahip olmalıdırlar. Bunun için tasarımından baskısına kadar profesyonel bir ekiple yola çıkmak izlenecek en doğru yoldur.

Her katalogda olmazsa olmazların başında ürüne ya da hizmete ait görseller gelmektedir. Profesyonel bir fotoğrafçıyla anlaşarak toplu halde çektirdiğiniz fotoğraflar daha sonra kataloğun tasarımına göre decupe ya da temalı olarak kullanılabilir ve de tasarımdaki detaylarda kullanıldığından baskı kalitesi iyi ve güzel çıkmaktadır.

Tüm bu fotoğraflar için ürünü tanıyan, tüm özelliklerini bilen bir ekip, ürün açıklamalarını kaleme almalıdır. Bu edibi ve eğlenceli bir dille olabileceği gibi sadece ürünün temel özelliklerini anlatan sade bir şekilde de olabilir. Buradaki en önemli nokta ürüne ait tüm bilgilerin açıklamada yer almasıdır. Bu bir çanta ise ağırlığı, renk detayları, kullanılan derinin türü ve eğer istenirse fiyatı açıklamada yer almalıdır.

Fotoğraflar ve metinler de hazırlandıktan sonra grafik tasarımcı tarafından katalog sayfaları tasarlanmalıdır. Bu aşamada kurumsal kimliğe sadık kalmak önemlidir. Markaya ait logo, slogan ve detaylar unutulmamalıdır.

Ürün sayısı ve içeriğe göre belirlenen sayfa sayısı sonrası boyut ve baskı detayları belirlenmelidir. Genelde yılda bir defa yüksek adette basılan kataloglar, dağıtım hızı ve adede bağlı olarak yıl içerisinde birkaç kez bastırılabilir.

Katalog basımında dikkat etmeniz gereken ilk unsur baskı kalitesidir. Mağazanızın vitrini olacak kataloğunuzda ürünlerinizi en estetik şekilde sunmalısınız. Bunun için de kullanılan kağıttan baskı türüne kadar birçok tekniğe dikkat etmelisiniz. Bütün bu seçimler katalog fiyatlarını etkileyen unsurlar olarak dikkat çekmektedir. Genellikle minimum 1000 adet olarak basılan kataloglarda bu sayının altında bir talebiniz olsa dahi fiyat değişmemektedir.

Katalog Basımı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir ?

Katalog Boyutları

Kataloglar tasarımcının seçimine ve kurumsal kimliğinize göre farklı boyutlarda olabilmektedir. Genelde A4 boyutunda basılan kataloglarda farklı forma sayıları belirlenmektedir. Her bir forma 16 sayfadan oluşmaktadır.

Katalog Sayfa Sayıları

Katalog basımı fiyatları sayfa sayısına göre de değişkenlik göstermektedir. Doğal olarak sayfa sayısı artıkça fiyatlandırma da atmaktadır.

Katalogda Kullanılacak Baskı Kağıdı Kalitesi

Katalog basımı fiyatını etkileyen bir diğer faktör de kullanılacak kağıdın kalitesidir. Genel olarak iç sayfalarda 90 – 200 gr ağırlığında kuşe kağıt, kapakta ise Amerikan Bristol (kalın gramajlı kağıtlar) kağıt tercih edilmektedir. Bu, ürün yelpazesi ve türüne göre değişebilir.

Katalog Basımı Hakkında Tüyolar

Katalogta Kullanılan Cilt Türleri: Tel, iplik veya omega dikişli, spiralli ve Amerikan cilt türleri tercih edilmektedir.

Katalog Baskısından Sonraki Ekstra İşçilikler: Mat ya da parlak selefon, kısıtlı ya da tam lak (Parlaklık verir), gofre (Kabartma), vernik, özel kesim, altın ya da gümüş varak tercih edilmektedir.

Dergilerde Kullanılan Kağıt Türleri: Kataloglarda en çok kullanılan kağıt türü mat ya da parlak kuşe kağıttır.

Katalog Fiyat Teklifi ve Siparişleriniz için Gerekli Bilgiler
Tüm katalog talepleriniz için aşağıdaki bilgileri belirtmeniz gerekmektedir:

– Adet
– Boyut
– Sayfa sayısı
– İç sayfa kağıdı ve gramajı
– Kapak kağıdı ve gramajı
– Cilt türü
– Laminasyon seçimi (Mat ya da parlak selefon )
– Gofre (kabartma) seçimi
– Lak uygulaması seçimi
– Varak baskı seçimi (Gümüş, altın)